Skip to content
(Photo: Piotr Wroniewicz)
(Photo: Piotr Wroniewicz)

Witaj na moim blogu!

Zapraszam do kulinarnego świata prawnika, w którym znajdziesz ukojenie po pracowitym dniu, w którym czeka na Ciebie pyszna gorąca czekolada i ciasto czekoladowe z malinami.

Mam na imię Kasia, z wykształcenia jestem prawnikiem i radcą prawnym,  a  z zamiłowania i pasji, uwielbiam spędzać czas w kuchni, gotować, piec, komponować, łączyć  świat smaków, zapachów, konsystencji… by tworzyć za każdym razem poezję smaku, w którą będziecie chcieli się zanurzyć.

Kocham gotować, robię to z ogromną pasją i wkładam w to całe serce – to moje motto!

Tuż za progiem Kulinarnego Paragrafu, pachnie limonką, czekoladą, miętą, kolendrą, cynamonem, szarlotką prosto z pieca i pyszną kawą o poranku.

Pomysł na bloga, dojrzewał, najpierw chciałam uporządkować obszar zawodowy, by móc spokojnie wrócić do tego, co sprawia mi ogromną przyjemność. Jak w każdym aspekcie życia, wszystko jest wynikiem działania, zrobienia pierwszego kroku. Marzenia się nie spełniają, Marzenia się spełnia. Pochłonięta coraz bardziej pracą, zaczęłam zwalniać, bo tak łatwo wpada się dziś w pęd życia. Ale w końcu, zaczęłam doceniać czas, chwile, możliwości, chciałam odgruzować pasję, która została przytłoczona życiem na wariackich papierach. I tak w poszukiwaniu złotego środka na odstresowanie się, kilka lat temu powróciłam do gotowania, budząc  swoją wielką miłość do gotowania. I tak, jak dojrzewają zioła, owoce, kwitną lawendy, gdzieś kruszą kakao, wypalają kawę, wybucha wiosna… tak i ja tchnęłam życie w moją pasję, by dzielić się nią z Tobą. Pod osłoną bloga Kulinarnego Paragrafu, zapraszam Cię do wspaniałej podróży. Wspólnie gotując, pałaszując okruchy ciast i popijając ulubioną kawą, herbatą, dodam szczyptę zagadnień z prawa, by połączyć obie moje pasje w jedno. Przygotowując pyszności w kuchni porozmawiamy o prawie.

Szaleństwo w kuchni uwielbiałam już od dzieciństwa, kiedy to pierwsze potrawy robiłam z darów natury– babki z piasku, zupy z kwiatków i trawy. Gotowanie to tradycja w mojej rodzinie, którą chłonęłam z przyjemnością, ciekawością  i chęcią doskonalenia. Sięgając pamięcią do dzieciństwa, w jednej chwili przychodzi mi na myśl smak potraw gotowanych przez moją Babcię, która z kilku najprostszych składników potrafiła czynić cuda a z drugiej, magia zapachów, która po brzegi wypełniała jej kuchnię. Fantastycznie gotuje moja mama, która zawsze pozwalała mi eksperymentować w kuchni, bo jak zwykła mawiać-tylko praktyka czyni mistrza. Powtarzając za klasykiem, że niedaleko pada jabłko od jabłoni – tak przyszła pora na moją kuchnię.

Kulinarny paragraf-1
Paragraf (8 of 27)

Usiądź zatem wygodnie, rozgość się na moim blogu, zaczytaj się, zainspiruj, poczuj zapach czekoladowego ciasta, rozbudź w sobie miłość do tworzenia posiłków, pieczenia ciast i ciasteczek, a twoja kuchnia sprawi, że rodzina i przyjaciele, będą zanurzać się w smakach, rozkoszować, zatracą na chwilę zmysły na rzecz potraw, które im podasz.

Moja kuchnia to połączenie smaków, zapachów z dzieciństwa oraz moich autorskich przepisów, które powstawały na przestrzeni lat pełnych smakowitych doświadczeń w kuchni. 

Pragnę, abyś w mojej kuchni czuł się komfortowo, przyjemnie, miło i naturalnie. Chcę, aby dobra energia, która  płynie ode mnie, udzielała się również Tobie i dawała Ci radość z gotowania i wspólnego spędzania czasu z rodziną  i przyjaciółmi.

Bo największą nagrodą jest widzieć zadowolenie i rozkosz u osób, dla których gotujesz. 

Przyznaję się, uwielbiam czekoladę i kawę, śmiało mogę o sobie powiedzieć, że jestem czekoholikiem, co sprawia, że w mojej kuchni dominują desery, chociaż nie tylko. 

Kocham gotować, robię to z ogromną pasją i wkładam w to całe serce – to moje motto! A do tego od czasu do czasu dodam szczyptę przepisów prawa.

Prywatnie uwielbiam czytać, dużo biegam i uczestniczę w wielu zorganizowanych biegach, moim wielkim Marzeniem jest udział w półmaratonie, gram w squash, golfa i uwielbiam muzykę Chopina i Vivaldiego.

Mam nadzieje, że znajdziesz tu wiele ciekawych i inspirujących artykułów a także mnóstwo przepisów, które i w Tobie rozbudzą ogromną pasję do gotowania i pieczenia.

Śmiało więc, zaparz kawę, herbatę i częstuj się na moim blogu, czym chcesz. Wyrusz razem ze mną w tą magiczną podróż, zarówno kulinarną jak i prawną, po Kulinarnym Paragrafie.

prawnik w podróży
Paragraf (14 of 27)
Najlepsze pomysły powstają przy kawie
Kruche babeczki z musem malinowym
Prawnik biega